Ptesi - Cuma08.00 - 18.00
OfisEğitim Mah. Ahsen Çıkmazı Sadıkoğlu İş Merkezi

Çalışan Memnuniyeti = Başarılı Şirket

Ekim 21, 2021by admin

Günümüzde işveren ve yöneticilerin en büyük sorumluluklarından biri, iç müşterilerini yani çalışanlarını memnun ve motive etmek. Çünkü motive olmuş ve memnun çalışanlar verimli ve başarılı işler anlamına geliyor.

Peki bu büyük sorumluluğu yöneticiler ve işverenler nasıl yerine getirebilir?

Aslında atılabilecek bir dizi adım, hedefe yönelik büyük bir mesafe kat etmenizi sağlayacak.

İyi yöneticiler şart

Bu yolda atılması gereken ilk adım doğru yöneticileri seçmek. Çünkü çalışanlarca sevilen ve saygı duyulan ve aynı zamanda kendi motivasyonu yüksek olan bir yönetici, çalışanları çok daha istekli kılacaktır. Yine yöneticilerin çalışanlara saygı göstermesi ve onların bireysel düşüncelerine önem verdiğini hissettirmesi çok önemli bir etmen.

Gönülden bağlı çalışanlar

Çalışanların başındaki kişiyi en iyisinden seçtik, sırada ne var? Tabii ki çalışanlara gerekli kaynakları ve desteği sağlamak. Eğer her bir çalışana ayrı ayrı değer verirseniz ve onların gelişimine katkıda bulunacak kurslar, rahatlamalarını ve dinlenmelerini sağlayacak ufak hediyeler ya da doğum günlerinde kişiye özel jestler gerçekleştirirseniz onları kendinize gönülden bağlayabilirsiniz. Gönül bağı hisseden çalışanlar, şirketin başarısını kendi başarıları gibi algılayarak çok daha motive olacaklardır.

Yine bu bağı kurmak adına şirket gezileri ve etkinlikler düzenlenebilir; yani sadece profesyonel hayatta değil, sosyal hayatta da bir iletişim alanı oluşturulabilir. Böylelikle çalışanlar kendi aralarında da güçlü bağlar kurarlar ve birbirlerini teşvik eden bir çalışma sistemi oluştururlar.

Ödül sistemi önemli

Evet, çalışanlar yüksek performans göstermeye başladılar, ama unutulmamalı ki bu başarıları takdir edilmezse tekrar düşük performansla çalışmaya dönebilirler. Bu sebeple maddi veya manevi; fiziksel ya da simgesel ödüller ortaya koymak istikrarlı bir motivasyon için önem arz ediyor. Çalışanlara tek seferlik ekstra ödemeler yapabilir ya da birkaç günlük izin almalarına onay verebilirsiniz. Önünüzde pek çok seçenek var. Bu seçeneklerden şirket yapınıza en uygununu belirleyin ve mutlaka uygulayın.

Çalışanlar bir şirketin var olmasını sağlayan çok önemli unsurlar. Onların memnuniyeti şirketin başarısından müşteri memnuniyetine kadar pek çok konuda etkili. İşte bu yüzden iç müşterilere gerekli önem ve özeni gösteren şirketlerde yüksek verimlilik kendiliğinden geliyor.

KAYNAKÇA:
https://tr.surveymonkey.com/mp/5-simple-employee-engagement-ideas-implement/
https://idenfit.com/blog/calisan-motivasyonu/
https://www.socialbusinesstr.com/2016/08/24/calisan-memnuniyeti-nasil-saglanir/
İLETİŞİMBize Ulaşın
Ezber bozan danışmanlık çözümleriyle zihinlerini özgürleştiren projeler üretiyoruz!
LOKASYONLARIMIZBizi Bulun
https://www.mindsnsolutions.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
BİZE ULAŞINSosyal Medyada Biz
Bizi tüm platformlarda takip edebilir ve bize soru sorabilirsiniz.
İLETİŞİMBize Ulaşın
Sizi ofisimizde misafir etmekten ve çözüm sunmaktan mutluluk duyaruz.
LOKASYONLARIMIZBizi Bulun
https://www.mindsnsolutions.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
BİZE ULAŞINSosyal Medyada Biz
Bizi tüm platformlarda takip edebilir ve bize soru sorabilirsiniz.

© 2021- Mindsn Solutions | Orvedo Software Company |
BGA Partners

© 2021- mindsNsolutions | Orvedo Software Company |
BGA Partners